Яким має бути харчування для бігунів?

Щоб досягти високі результати в біговому спорті, треба не тільки регулярно тренуватися, але ще й грамотно харчуватися. Це є основою правильного обміну речовин, гарної фігури та цілісного здоров'я організму.

Ніхто не буде сперечатися з тим, що правила харчування важливі для всіх, не тільки для спортсмена, а саме для тих, хто шукає гармонію для організму. Кожен з нас неодноразово чув разні корисні поради щодо збалансованого харчування. Однак самим розумним в даній ситуації є прислухання кожного з нас саме до свого організму, забезпечуючи його всіма необхідними та корисними продуктами. Одним з важливих правил є виключення зі свого раціону всіх шкідливих штучних продуктів.

Довідатись багато цікавої інформації можна, якщо перейти по посиланню. Тут марафонець Ігор Сподін розповідає, який час краще вибирати для бігу, в який час пробіжка вважається найбільш продуктивною, що краще їсти перед тренуванням, а також ділиться з загальними рекомендаціями для бігунів.

Декілька простих, але корисних порад:

  1. Забудьте виснажливі дієти, оскільки треба харчуватися правильно.
  2. Не переїдайте, потримуйтесь міри, споживайте більше рослинних продуктів.
  3. Знизити споживання солодкого, мічних страв та смажених.
  4. Відмовитися назавжди від поїдання фаст-фуду та чіпсів.

Тепер давайте розглянемо питання, яким має бути в меню бігуна співвідношення білків, жирів та вуглеводів.

Білки
Білків має бути не меньше 10-20 процентів. Білки є важливим елементом для “будівництва” м'язів, а також для регулювання кількості гормонів. Саме тому у раціоні в обов”язковому порядку мають бути такі продукти, як яйця, м'ясо, горіхи, бобові. А ще, всі перераховані продукти мають бути тільки свіжими і правильно приготованими (не смаженими).  

Жири
Жирів у харчуванні бігуна має бути щонайменше 20-25 процентів, більш того, вони мають бути правильними, а головне в тій кількості, яка корисна. Жири, так необхідні для людини є в більшрсті в м'ясі чи молочних різних продуктах (сир, молоко, сметана та ін.). Оливкову олію, як і натуральні соняшникові олії також можно віднести до корисних жирів.

Вуглеводи
Стосовно вуглеводів, бігуни та інші спортсмени приділяють їм особливу увагу і ось чому. Вуглеводів для правильного харчування необхідно біля 60-65 процентів, іх ще порівнюють  з паливом для бігунів. Саме тому бігунам та марафоням рекомендують за годину чи дві до тренування споживати їжу, багату на вуглеводи.

До речі, вуглеводів існує два типи - це прості вуглеводи та складні. Більшість простих вуглеводів знаходиться в різноманітних солодощах, в котрих є багато цукру. Прості вуглеводи мають швидкий, але досить короткий вплив на організм, від них заряд енергії мінімальний. Саме тому для бігунів, марафонців вони малоефективні, а інколи шкідливі.

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.