Дорогі читачі, якщо ви любите ароматні та корисні напої, тоді та стаття саме для вас. Одним з найкорисніших ягід є шипшина, диво-рослина, цілюща дика троянда. Протягом багатьох років напій з шипшини використовується для зміцнення імунітету та підтримки організму в тонусі. Шипшина містить у собі багато різних вітамінів, які позитивно впливають на наше здоров’я. Однак для того, щоб максимально зберегти корисні речовини шипшини, важливо знати, коли її збирати, як правильно сушити шипшину в домашніх умовах та надалі правильно зберігати.
Існує кілька доволі простих способів, як швидко та якісно вдома засушити шипшину, щоб в ній збереглися всі корисні якості. Наприклад, на відкритому повітрі (час сушіння займе від 2 до 4 тижнів), в духовці (час сушіння – від 7 до 8 годин).
А можна, в електросушарці, що дуже зручно, тому саме такий спосіб я обрала.
Щоб засушити шипшину в електросушарці рекомендується її попередньо не промивати. Ягоди шипшини висипаємо на решітки пристрою в один шар, бажано, щоб вони не стикалися. Я спочатку виклала шипшину на одну решітку, але виявилося, що вона лежить дуже щільно, тому я розклала її на дві решітки.
Встановлюємо температуру 60°. Якщо ви хочете прискорити процес сушіння температуру можна збільшити до 65-70° С, але варто врахувати те, що втрата корисних речовин буде більшою.
Температура сушіння.
Сушка шипшини в електросушарці не викликає ніяких складнощів, включили її, виставили потрібну температуру та все! Але треба знати, що занадто низькі показники температури можуть нашкодити оболонці шипшини. Мало того, при такому температурному режимі процес сушіння займе набагато більше часу.
Увага! При сушінні шипшини в електросушарці ягоди на нижньому піддоні будуть готові раніше, ніж на верхньому рівні, саме тому необхідно в процесі сушіння міняти піддони місцями.
Правильно висушена шипшина не змінює колір, а лише «зморщується». Вона легко ламається в руках, але не повинна кришитися, оскільки це свідчить про те, що вона пересушена та містить менше поживних речовин.
Коли краще збирати шипшину?
Багато господинь питають «В який час краще збирати шипшину для сушки?». Виявляється, різний ступінь зрілості ягід володіє неоднаковим лікувальним ефектом. Ягоди шипшини під час дозрівання набувають яскраві відтінки червоного та стають м’якими при натисканні. Такі плоди для сушіння не підходять. Краще збирати ще недостиглі ягоди, які мають тверду поверхню з глянсовою чи матовою шкіркою.
Важливо! Щоб під час збирання шипшини не подряпати руки, візьміть з собою ткані рукавички.
Зберігати сушену шипшину можна у скляних банках або тканинних мішечках у сухому темному місці.
Використовувати ягідки шипшини в компоти, настої чи чаї можна вже на 3-4 день після сушки.
Як правильно заварити шипшину можна дізнатися, якщо перейти по посиланню.
Напій виходить неймовірно смачним та корисним!
А це для гарного настрою! Зараз саме той час, щоб назбирати та насушити шипшину, тому не зволікайте! Адже шипшина покращує імунітет, посилює опірність організму до інфекцій, при простудних та вірусних захворюваннях та пневмонії. Вона здатна відновлювати захисні механізми організму. А який смачний напій з шипшини! Особисто я заготовила на зиму шипшину та зробила багато світлин, одну з який публікую!
СМАЧНОГО!
Коментарі
Вікуся, о так! Ти на 100% права, компотик з шипшини, особливо зимою - це вітамінна "бомба"!!!
Незамінна річ взимку, супер вітамінки!