Як організувати домашнє свято

Опубликовано пользователем Irina

Що необхідно врахувати при плануванні, проведенні та завершенні домашнього свята. Як скласти запрошення. Як скласти святкове меню. Як зустріти гостей. На всі ці питання знайдете відповіді в цій статті.

Домашні свята - це завжди радість. Але їх підготовка і проведення пов'язані з великими клопотами для господарів. Щоб свято пройшло «на ура», необхідно продумати і врахувати тисячі дрібниць. Добре, якщо це сімейна вечірка у вузькому колі. А якщо вам належить провести масштабне торжество? Відразу виникає безліч питань. Як і коли запросити гостей, нікого не забути і не образити? Яким має бути меню, щоб і гості залишилися задоволені частуванням, і сімейний бюджет не постраждав? Як накрити стіл і прикрасити кімнату? Нарешті, як зустріти гостей і чим зайняти їх протягом свята?

На ці та деякі інші питання ви знайдете відповідь у цій статті.

Але є випадки, коли хочеться зібратися з друзями у кафе чи ресторані. Найкращим рішенням в даній ситуації стане відвідування клубу караоке львів, котрий гостинно зустріне всіх бажаючих, які хочуть співати. Окрім цього, тут ви можете почастувати якісними напоями світового визнання, смачними коктейлями. А приємне обслуговування нікого не залишить байдужим.

Але повернімося до домашнього свята. План домашньої вечірки У кожній родині і кожній дружній компанії складаються свої відносини, свої традиції, свій «внутрішній етикет». В одній родині всі члени незалежно від статі, віку та інших відмінностей спілкуються практично на рівних, в іншій прийнято дотримуватися сувору субординацію у відносинах молодших зі старшими. Нюансів безліч. Якщо ви звикли до вільних, неформальних відносин зі своїми рідними та друзями, деякі вимоги етикету можуть здатися вам безглуздими і навіть неприйнятними. Зрозуміло, не треба перекроювати внутрішньосімейні традиції на догоду «правилам світського тону». Тим не менш, їх треба знати, щоб не зробити помилку, запрошуючи в гості людей, з якими ви знаходитесь не в настільки тісних стосунках. Адже манера спілкування, прийнята в нашій сім'ї і з дитинства удавана нам природною, може суперечити загальноприйнятим правилам. Як скласти запрошення на свято Двері будинку привітних господарів завжди відкриті для гостей. Тим не менш, бажано все-таки заздалегідь обмовляти день, годину і мету візиту. Винятки допускаються тільки відносно рідних і близьких друзів.

Підготовку до свята потрібно почати зі складання списку гостей

Складаючи його, враховуйте наступне: ✓ ваші фінансові можливості. Багатолюдне, гучне свято - це, звичайно, прекрасно, проте після нього ваш сімейний гаманець не повинен залишитися порожнім. Не найвдалішим виходом буде також запросити багато гостей і посадити їх за убогий стіл. Дотримуйтеся принципу «краще менше, та краще»; ✓ розміри приміщення. Ні до чого запрошувати багато людей, якщо вам ніде буде їх розсадити; ✓ особисті відносини між тими, кого ви хочете зібрати разом. Намагайтеся не запрошувати одночасно людей, які недолюблюють один одного. Цей принцип не завжди можливо дотримати, якщо мова йде про ваших родичів і про проведення сімейного торжества. Якщо хтось із родичів залишиться без запрошення, він неодмінно образиться, а це лише посилить внутрісімейний конфлікт.

Правила етикету регламентують і час доби, коли слід запрошувати гостей. Воно залежить від самого свята. На сніданок запрошують між 10 і 12 годинами, на обід - 15 до 19 годинами, а на вечерю - 19 до 22 годинами, на чай або каву - 17 до 19 годинами. Ніколи не запрошуйте гостей у присутності тих, якого ви не кличете на свято. Це верх безтактності. Незручність виникне, навіть якщо поряд опиниться зовсім незнайома вам людина. Не запрошуйте гостей тільки з ввічливості. Пам'ятайте, що ваше чисто формальне запрошення можуть і прийняти. Незручність в такому випадку будете відчувати і ви, і «випадковий» гість, та інші запрошені.

Якщо у вашій родині немає дітей, небажано, щоб гості приходили з дітьми: їм буде нудно на «дорослому» святі, можливо, вони почнуть вередувати. Бувають ситуації, коли дітей немає з ким залишити, і батьки змушені брати їх з собою. Знаючи про це, ви повинні подбати про те, щоб дитині було чим зайнятися. Приготуйте цікаві книги, ігри, в які можна було б грати одному, підберіть DVD-диски з мультфільмами, щоб дитина могла дивитися їх в іншій кімнаті.

Добавить комментарий