Як вибрати красиву та якісну скатертину?

Скатертини є у кождому домі, вони не тільки прикрашають стіл, але й можуть приховувати його дефекти, захищати поверхню від механічних впливів та забруднень. Крім того, завдяки скатертині посуд не ковзає по столу, приглушується стукіт посуду та приладів. Виходячи з цього, скатертини бувають різного призначення - повсякденні, святкові, столові, інтер'єрні, чайні, обідні. Красиві скатертини, а також постіль купити по самим оптимальним цінам можна, якщо перейти по посиланню.

Крім класичної скатертини, існують також інші види скатертин, такі як:

  • скатертина бігунок, або як її ще називають, скатертина доріжка – у вигляді вузької смужки тканини, котра на всю довжину столу. Вона може використовуватись замість звичайної скатертини або поверх неї, наприклад, по центру, по діагоналі чи поперек. Такі скатертини бігунки шиють з тих самих матеріалів, що і класичні скатертини.
  • наперон зазвичай стелять зверху на основну скатертину, тому вона меншого розміру та нагадує серветку. Вона прекрасно захищає основну скатертину від різного типу забруднень, приховує її дефекти, а головне, прикрашає стіл.
  • мулетон – це підкладка під скатертину, котра потрібна, щоб захистити поверхню столу від гарячих страв, пошкоджень. Вона також буде приглушувати звуки посуду та столових приладів, які пересуваються. Мулетон відмінно вбирає вологу та запобігає ковзанню скатертини по столу.

Форма скатертини.
В першу чергу форму скатертини необхідно підбирати під форму столу. Для круглих та овальних столів підійдуть скатертини будь-якої форми, наприклад, прямокутної чи квадратної.
Наперони можуть бути з будь-якою правильною чи неправильною формою.
Серветки найчастіше зустрічаються квадратної чи прямокутної форми.

Найоптимальніші розміри скатертин.
Очевидно, що розмір скатертини залежать від розміру столу. Наприклад, для столу, розмір якого 120х180 см, знадобиться скатертина з розміром 160х220 см.
Найпопулярніші розміри скатертин становлять 130х160 см та 130х230 см - для столу прямокутної форми, та 130х150 см для розкладного столу.
Мулетон виготовляється точно в розмір столу.

Матеріал, з якого шиють скатертини.
Скатертини з натуральних матеріалів, таких, як бавовна, льон чи шовк, вважаються екологічними та приємними на дотик, однак менш практичні та коштують більше, ніж синтетичні. Для урочистого випадку підходять скатертини з витонченим декором, наприклад, мереживом, вишивкою, гіпюром.

  1. Бавовна - досить недорогий та доступний матеріал. До недоліків бавовни можна віднести збігання при пранні та низьку зносостійкість, в результаті чого при використанні бавовняна скатертина втрачає свій вигляд. До того ж вона мнеться, вбирає вологу, її важко відіпрати.
  2. Льон – з тими ж перевагами та недоліками, що і бавовна, однак скатертини з льону більш міцні та ефектні на вигляд. Саме тому вартість лляної скатертини вища, ніж бавовняної.
  3. Шовк - вишуканий матеріал, що має блискучу та гладку поверхню. Шовкова скатертина з підвищеною зносостійкістю та міцністю, тому прослужить набагато довше, ніж бавовняна чи лляна. Шовк здатний зберігати свій ошатний вигляд протягом тривалого часу. Однак вартість таких виробів значно вища.

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.