Друзі! Як же хочеться в холодний, дощовий осінній вечір зігрітися смачним та корисним напоєм. Можна, наприклад приготувати Глінтвейн з прянощами і фруктами, але сьогодні я пропоную чай каркаде. Цей яскравий, ароматний напій із суданської троянди (гібіскуса) можна заварювати декількома способами. Наприклад, суцвіття і пелюстки гібіскуса замочити у воді кімнатної температури на кілька годин, після чого прокип'ятити п'ять хвилин на слабкому вогні. Приготований таким чином чай виходить особливо насиченим, він красивого рубінового кольору. Він смачний, як в гарячому, так і в холодному вигляді. Підсолодити чай можна цукром або медом. Можна сухі квіти, в пропорції 1 ст. л. на 0,5 літра води, залити водою кімнатної температури і залишити на ніч, а вранці додати підсолоджувач і насолоджуватися смаком. Я пропоную найпростіший і швидкий спосіб приготування чаю каркаде.
Для приготування чаю каркаде нам знадобиться:
- 1 літр води
- 3 ст. л. без гірки пелюсток суданської троянди
- Цукор за смаком (у мене рафінад)
Мальва Венеції, суданська троянда, напій фараонів і, звичайно, каркаде - так називають знаменитий кислуватий напій рубінового кольору. Назв багато, а в результаті виходить дуже смачний настій або чай, який відрізняється неймовірно красивим кольором і приємним смаком з кислинкою. У такий чай можна додавати різні інгредієнти - мед, імбир, гвоздику, мелений кардамон, набір спецій для глінтвейну, мелісу, сік апельсина та ін.
Ми будемо готувати чай каркаде ось з таких продуктів.
Оскільки заварювати напій найкраще в порцеляновому, скляному або керамічному посуді, уникаючи металеві ємності, я вибрала скляний чайник з ситечком, що дуже зручно. В ситечко кладемо пелюстки троянди.
Заливаємо окропом і даємо настоятися напою від 5 до 10 хвилин.
Разливаємо чай у чашки та пригощаємося. Ось так все легко і просто.
Суцвіття гібіскуса віддають всі свої корисні властивості при першому заварюванні, тому для повторного використання каркаде не підійде. Про всі корисні властивості цього напою, а також протипоказання до його прийому, я обов'язково напишу в окремій статті. А поки,
СМАЧНОГО!
Коментарі
Сергій, готуйте на здоров"я! Мені приємно, що саме завдяки моєму сайту ви згадали про цей чудовий та корисний напій!
Очень вкусный и полезный чай! Все его части съедобны. Для изготовления напитка используются только тёмно-красные лепестки, чашечки и подчашия, называемые розанчиками. Растение можно выращивать дома в горшечной культуре, семена легко можно найти в пакетике с чаем каркаде.
Валерий, большое спасибо за комметарий и такую полезную информацию!!!
Дуже його люблю, але його багато не можна пити!
Жаночка, я с тобою згідна, зловживати нічим не можна, але я тебе запевняю, що від стаканчика такого чаю точно нічого не буде! Я ще обов"зково напишу статтю про властивості цього чаю, протипоказання, буде багато цікавої інформації)))
Полюбляю такий чай, але зовсім про нього забув, завдяки вам нагадав собі що давно не готував, в осінню зимовий період дуже корисний! Дякую!