Густе сливове варення (Рецепт для мультиварки)

Опубліковано користувачем Irina

Друзі, ви любите сливове варення? Я дуже! Тому обов'язково заготовлюю декілька баночок. Щоб варення вийшло густим, варити його будемо в кілька етапів, так воно вийде дуже смачним, з цілими часточками слив. Пишу і слинки ковтаю. Просто обожнюю це ароматне сливове варення. Мені попалися дуже великі, солодкі сливи сорту «Венгерка», у яких відмінно відходить кісточка, тому на 1 кг слив мені вистачило 800 гр. цукру. Якщо вам попадуться більш кислі сливи, можна брати 1: 1. І ще, таке варення можна варити на вогні у відповідному посуді, але оскільки у мене такого посуду немає, я використовувала свою кухонну помічницю мультиварку, принцип варіння в якій ідентичний.

Для приготування густого сливового варення нам знадобиться:

  • 1 кг слив (у мене Венгерка)
  • 800 гр. цукру

Багато господинь, щоб зварити варення, додають воду для сиропу. Я так не роблю, тому що люблю варення густе. Тому ми будемо варити смачне варення зі слив іншим способом. Сливи миємо, розрізаємо на половинки і виймаємо кісточки. У чашу мультиварки або якщо ви варите в мисці на вогні, викладаємо шар слив, засипаємо цукром, знову шар слив, знову цукор і т.д. Головне, щоб всі сливи були покриті цукром.

Залишаємо сливи з цукром на кілька годин, поки сливи не пустять сік.

Включаємо програму «Варіння», доводимо до кипіння, варимо 3-4 хвилини і вимикаємо (кришку мультиварки під час варіння не закриваємо). Залишаємо, щоб сливи повністю охололи. При появі пінки, її потрібно зняти.

.

Повторюємо процес ще - включаємо, коли закипить, варимо кілька хвилин і вимикаємо. Даємо варенню повністю охолонути.

На наступний день знову повторюємо варіння і знову відставляємо повністю охолонути. І так робимо кілька разів, поки не буде досягнута та густота, яка вам потрібна. Зварене таким способом варення виходить досить густим, а половинки слив цілими.

Гаряче варення зі слив розливаємо в стерилізовані банки, накриваємо кришками (теж простерилізованими), накриваємо ковдрою і даємо повністю охолонути.

Ось таке, дуже апетитне, ароматне варення зі слив у мене вийшло. Воно в міру густе з цілими смачними ягодами.

Варення вийшло настільки смачним, що сумніваюся, що воно достоїть до зими. Обов'язково спробуйте приготувати, не пошкодуєте! Сливове варення, в залежності від сорту ягоди і способу варіння, має різний смак, колір, аромат і консистенцію, тому орієнтуйтеся на свій смак.

А це для гарного настрою! Син посадив маленький кущик чорної горобини, а вона вже порадувала плодами. Ця корисна ягода (по іншому аронія), не тільки допоможе від тиску, а й прикрасить сад. А ще з неї теж можна зварити смачне і корисне варення, ось тільки залишилося дочекатися, коли кущик перетворитися в кущ.

СМАЧНОГО!

Коментарі

Опубліковано 05 грудня 2019 - 07:58 користувачем мария

По этому рецепту можно сварить густое сливовое варенье без косточек, которое одинаково хорошо подходит и для горячего чая, и для мороженого.

Опубліковано 06 грудня 2019 - 09:49 користувачем Irina

мария, приветствую вас, вы совершенно правы, это вкусное варенье из слив подойдет и к чаю, и к мороженому и к пирогам))) спасибо за комментарий!

Коментувати